Aromaterapie - zdraví, které voní

Seriál článků o tomto voňavém námětu zahájím úvahou o královně vůní - Růži bulharské (rosa damascena). Tento vzácný olej neboli růžové otto je ceněn pro svou nádhernou inspirativní a romantickou vůni, která z parfémů dělá opravdové skvosty. V aromaterapii nabízí velmi široké spektrum účinků, obzvláště v oblasti psychiky. Aplikace inhalací nebo masáží ovlivňuje především stavy psychického napětí, deprese a nespavosti, celkově uvolňuje a může tak ovlivnit romantické a tvůrčí sklony. To nakonec pozitivně působí při sterilitě a impotenci nebo frigiditě. Blahodárný účinek růžového oleje pocítíte i při bolestech hlavy a migréně. Tyto a další vlivy se široce uplatní u žen trpících premenstruačním syndromem.

Růžový olej je žádoucí i při péči o pleť. Je ideální složkou přípravků na citlivou, stárnoucí pleť se sklonem k ekzémům a vráskám. Celkově harmonizující účinek má viditelný vliv i na pleť bez ohledu na její stáří nebo typ, protože její zklidnění a uvolnění působí vždy k omlazení a osvěžení. Používání přípravků s přírodním růžovým olejem přináší také dlouhodobý užitek z nádherné, jemné a vznešené vůně, která decentně zvýrazní Váš osobitý šarm a jedinečný vkus.
Aromaterapeutický mycí a pěstící olejový přípravek ALADINO- FEMINOL je jediný kosmetický produkt na našem trhu, který obsahuje pravé růžové otto a je určen především k intimní každodenní hygieně žen. Doporučujeme jej použít lokální masáži břicha. Je vhodné ho aplikovat na všechna citlivá místa se sklonem k pocení a s větším výskytem bakterií a plísní. Kromě růžového oleje obsahuje mimo jiné také silici geraniovou, která vhodně podporuje a rozšiřuje spektrum účinků.Jako nosný olej je použit extrahovaný olej Pupalky dvouleté, a to pro své vynikající regenerační a omlazující účinky. Tento produkt jednoduchým způsobem nabízí možnost denně využívat všech předností růžového oleje, aniž byste museli investovat několik tisíc korun do jeho nákupu v čisté podobě.