Koupelové a sprchové oleje

obr-koupelove-a-sprchove-oleje-57Použití je velmi jednoduché. Olejové koupele se používají v teplé lázni nebo ve sprše. Jednu lžíci rozpustíme proudící vodou a setrváme v ní alespoň 20 min. Ve sprše rozetřeme na mokrou pokožku nezbytné množství a necháme několik minut působit. Poté krátce opláchneme teplou vodou. Masážní (tělové) oleje používáme jako kosmetický nebo léčebně podpůrný přípravek. Nezbytné množství roztíráme do pokud možno vlhké a teplé pokožky, nebo lehce vmasírujeme do bolestivých míst.

Olejové přípravky působí velmi jemně, dlouhodobě a bez ohledu na druh pleti. Pronikají pokožkou bez problémů a rychle se stávají součástí metabolických procesů. Éterické oleje jako rostlinné hormony jsou organizmem ochotně přijímány a přirozenou cestou podporují imunitní systém a regenerační procesy.
Použijeme-li přiměřené množství, v žádném případě nezůstává pocit mastné pokožky. Oleje se okamžitě vstřebávají a dlouhodobě udržují vlhkost pokožky, základní požadavek pro její pružný a mladistvý vzhled.